IBB UAB

Directory



Plataforma Bioinformàtica | Bacterial Molecular Genetics | Bioinformàtica de la Diversitat Genòmica | Biosensing and Bioanalysis  | Cell cultures, Antibody production and Cytometry Services | Celular Immunology | Comparative and Functional Genomics | Comparative Molecular Physiology | Computational Biology  | Evolutive Immunology | Genome Integrity and Instability | Genomics Bioinformatics Service | Grup dAplicacions Biomèdiques de la Ressonància Magnètica Nuclear GABRMN | Molecular Biology | Molecular Immunology | Nanobiotechnology  | PAS | Protein Engineering and Nanomedicine  | Protein Folding and Conformational Diseases | Protein Structure | Theoretical Molecular Biology | Yeast Molecular Biology  | 


Plataforma Bioinformàtica
Santos Andrés Tècnic de Suport a la Recerca andressantos@uab.cat

Bacterial Molecular Genetics
Balcells Biel Becari associat biel.balcellsde@autonoma.cat
Bauzá Antonio Maria Becari associat antoniamaria.bauza@autonoma.cat
Benaali Yasmina Becari associat yasmina.benaali@autonoma.cat
Bravo Marc Estudiant col·laborador marcbravo98@gmail.com
Gibert Isidre Professor Titular 935812050 Isidre.Gibert@uab.cat
Gomez Andromeda Celeste Tècnic de Suport a la Recerca 935813028 celeste.celesteg@gmail.com
Yero Daniel Professor Agregat 935813028 daniel.yero@bioinf.uab.es
Zekhnini Abdelghari Investigador en formació (Màster) abdelino@hotmail.es

Bioinformàtica de la Diversitat Genòmica
Barbadilla Antonio Professor Titular 935868941 antonio.barbadilla@uab.es
Carrón Nerea Investigador en formació (Màster) nerea.carron@e-campus.uab.cat
Casillas Sònia Professor Agregat 935868958 sonia.casillas@uab.cat
Murga Jesús Estudiant col·laborador 935868958 jesus.murga@uab.cat

Biosensing and Bioanalysis
Bernuz Mireia Investigador 935812806 mireiabernuz95@gmail.com
Martí Mercè Professor Titular 935812409 Merce.Marti@uab.es
Mesas Melania Investigador predoctoral en formació (PhD) 935813237 melania.mesas@uab.cat
Palacio José Ramón Professor Lector 935812806 joseramon.palacio@uab.es
Pividori Isabel Catedràtic 34 93 581 2804 isabel.pividori@uab.cat

Cell cultures, Antibody production and Cytometry Services
Cortés Fran Tècnic de Suport a la Recerca 935868950 francisco.cortes@uab.es
Cortés Rubén Estudiant col·laborador ruben.bdv00@gmail.com
Costa Manuela PAS 935868948 manuela.costa@uab.cat
García Francisca PAS 935868946 Francisca.Garcia@uab.es
Garreta Olga Becari associat 935868950 olga.garreta@uab.cat
Iborra Antoni PAS 935868986 antoni.iborra@uab.es
Sierra Arais Tècnic de Suport a la Recerca 935868986 araissierra@gmail.com

Celular Immunology
Abancó Ferran Estudiant col·laborador ferran.abanco@e-campus.uab.cat
Alvarez Iñaki Professor Agregat 935813237 Inaki.Alvarez@uab.es
Aran Andrea Investigador predoctoral en formació (PhD) 935813237 andreaaran.g@gmail.com
Area María Estudiant col·laborador mariaareanavarro24@gmail.com
Berrio Carlos Investigador predoctoral en formació (PhD) 935813237 carlos.berrio@e-campus.uab.cat
Colás Silvia PAS Silvia.colas@uab.cat
García Manel Investigador en formació (Màster) gmanel17@gmail.com
Gorriz Albert Becari associat albertgorrizv@gmail.com
Jaraquemada Dolores Catedràtic 935812409 Dolores.jaraquemada@uab.es
Lázaro Gonzalo Investigador en formació (Màster) gonzalolbe98@gmail.com
Muntasell Aura Contracte Projecte aura.muntasell@uab.cat
Pallarès Arnau Estudiant col·laborador 935813237 arnau.pallares@e-campus.uab.cat
Pastor Alba Investigador predoctoral en formació (PhD) albapastorm02@gmail.com
Roura Carme Professor Agregat 935812801 carme.roura@uab.cat
Segura Annabel Tècnic de Suport a la Recerca 935812801 annabel.segura@uab.es
Tirado Adrián Investigador predoctoral en formació (PhD) 935813237 adrian.tirado.herranz@gmail.com
Tuxans Marina Becari associat marina.tuxans24@gmail.com

Comparative and Functional Genomics
Cáceres Mario Investigador ICREA 935868726 mario.caceres@uab.cat
Campoy María Elena Investigador predoctoral en formació (PhD) elena.campoy@uab.cat
Diaz Maria Becari associat maria.diaz.r@e-campus.uab.cat
Gómez Ruth Estudiant col·laborador 935868958 ruth.gomezgr@e-campus.uab.cat
Moreira Ricardo Investigador predoctoral en formació (PhD) rmoreira.pinhal@gmail.com
Puig Marta PostDoc 935811331 marta.puig@uab.cat
Yakimenko Illya Tècnic de Suport a la Recerca Illya.Yakymenko@uab.cat

Comparative Molecular Physiology
Castro Júlia Investigador predoctoral en formació (PhD) 93 581 2802 julia.castro@irta.cat
Cerdà Joan Investigador 93 581 2802 joan.cerda@uab.cat
Chauvigne Francois Investigador 93 581 2802 francois.chauvigne@irta.cat
Finn Roderick Nigel Investigador nigel.finn@uib.no
Rey Angel Investigador predoctoral en formació (PhD) angel.rey@e-campus.uab.cat

Computational Biology
Conchillo Oscar Tècnic de Suport a la Recerca 935814431 oscar.conchillo@bioinf.uab.cat
Daura Xavier Investigador ICREA 935868940 xavier.daura@uab.cat
Devesa Laia Becari associat laia.devesa@e-campus.uab.cat
Guerri Filippo Estudiant col·laborador filippo.guerri@anaxomics.com
Rodriguez Enrique Investigador predoctoral en formació (PhD) enrique.rodriguezbote@gmail.com

Evolutive Immunology
Aceituno Patricia Eliana Investigador predoctoral en formació (PhD) patricia.aceituno.a@gmail.com
Brandts Irene Investigador predoctoral en formació (PhD) irene.brandts@gmail.com
Garcia Marlid Estudiant col·laborador marlid.garcia@e-campus.uab.cat
Roher Nerea Investigador Ramón y Cajal 93 5813473 nerea.roher@uab.cat
Rojas Mauricio Investigador predoctoral en formació (PhD) mauricio.e.rojas.p@gmail.com
Teles Mariana Investigador 935813473 mariana.teles@uab.cat
Zerpa Oriana Investigador predoctoral en formació (PhD) orizerpa@gmail.com

Genome Integrity and Instability
Alvarez Lucia Investigador predoctoral en formació (PhD) Lucia.Alvarez@uab.cat
Buza Carolina Becari associat carolinabuza48@gmail.com
Garcias Maria Magdalena Becari associat mmagdalena.gr@gmail.com
Huang Yan Investigador predoctoral en formació (PhD) rachealhuang@hotmail.com
Madrid Cristina Investigador predoctoral en formació (PhD) cristina.madrid.sandin@uab.cat
Maldonado Andros Investigador predoctoral en formació (PhD) 935811379 andros.maldonado@uab.cat
Marín Laia Investigador predoctoral en formació (PhD) laia.marin@uab.cat
Marín Cristina Investigador predoctoral en formació (PhD) Cristina.Marin.Garcia@uab.cat
Nikou Nikoleta Investigador predoctoral en formació (PhD) nikoletanikouarthi@gmail.com
Roig Ignasi Professor Lector 935811379 ignasi.roig@uab.cat
Ruiz-Herrera Aurora Professor Agregat 935811379 aurora.ruizherrera@uab.cat
Yam Keren Elizabeth Investigador en formació (Màster) keren.yamduarte@gmail.com

Genomics Bioinformatics Service
Barceló Anna PAS 935868945 anna.barcelo@uab.cat
Egea Raquel Tècnic de Suport a la Recerca 935868942 raquel.egea@uab.es
Lahoz Roger PAS 935868945 Roger.Lahoz@uab.cat
Rosés Carles Tècnic de Suport a la Recerca crosespol@gmail.com

Grup dAplicacions Biomèdiques de la Ressonància Magnètica Nuclear GABRMN
Arús Carles Catedràtic Carles.Arus@uab.es
Candiota Ana Paula PostDoc 935812807 AnaPaula.Candiota@uab.cat
Julià Mª Margarita PostDoc 935868943 margarita.julia@uab.cat
Ulinic Daniel Tècnic de Suport a la Recerca 935812807 dani.ulinic@gmail.com
Ungun Gülnur Semahat Contracte Projecte gulnur.ungan@gmail.com

Molecular Biology
Bierge Paula Investigador predoctoral en formació (PhD) pbierge@tauli.cat
Franco Luis Professor Associat 935868952 luis.franco@uab.cat
Marcos Marina Estudiant col·laborador 935868952 bonesmarina@gmail.com
Mozo Angel Professor Visitant 935868952 angel.mozo@mex.udl.cat
Perez Josep Antoni Professor Agregat 935868952 JosepAntoni.Perez@uab.cat
Piñol Jaume Professor Lector 935868952 Jaume.Pinyol@uab.es
Querol Enrique Catedràtic 935868951 Enric.Querol@uab.es
Quijada Oscar Professor Associat 935868953 oscar.quijada@uab.cat
Sendra Joana Estudiant col·laborador joanasendramolina@gmail.com

Molecular Immunology
Castaño Raul Professor Agregat 935814801 raul.castano@uab.es
Férez Tomàs Investigador predoctoral en formació (PhD) 935814801 tomas.ferez@e-campus.uab.cat

Nanobiotechnology
Atienza Jan Investigador predoctoral en formació (PhD) jan.atienza@uab.cat
Cano Olivia Investigador predoctoral en formació (PhD) 935812864 olivia.cano.garrido@gmail.com
Carratalá Jose Vicente Investigador predoctoral en formació (PhD) 935812864 josevicente.carratala@e-campus.uab.cat
Carreño Aida Investigador predoctoral en formació (PhD) 935812864 aidacaf@gmail.com
Corchero Jose Luis Contracte Projecte 935812864 jlcorchero@ciber-bbn.es
Ferrer Neus Professor Titular 935812864 neus.ferrer@uab.cat
López Héctor Investigador predoctoral en formació (PhD) 935812864 hector.lopezl@hotmail.com
Márquez Mercedes Tècnic de Suport a la Recerca 935812864 mercedes.marquez@uab.cat
Martín Fernando Estudiant col·laborador fermartinsilva@gmail.com
Martínez Carlos Contracte Projecte 935868952 carlosmartineztorro@gmail.com
Mendoza Rosa Tècnic de Suport a la Recerca 935812864 rmendoza@ciber-bbn.es
Parlade Eloi Tècnic de Suport a la Recerca eloipm1@gmail.com
Rueda Ariana Investigador en formació (Màster) ariana.rueda@hotmail.es
Sanchez Julieta María Contracte Projecte jsanchezga@gmail.com
Serna Naroa PostDoc 935812864 srnaroa@gmail.com
Teixera de Pinho Marianna Becari associat 935812864 favaro.mtp@gmail.com
Unzueta Ugutz PostDoc 935812864 UGUTZ16@hotmail.com
Vazquez Esther Investigador 935812864 esther.vazquez@uab.cat
Villaverde Antonio Catedràtic 935812148 antoni.villaverde@uab.es
Voltà Eric Investigador predoctoral en formació (PhD) eric.voltaduran@gmail.com

PAS
Benitez Lourdes PAS 935811131 lourdes.benitez@uab.cat
Bueno Laura PAS Laura.bueno@uab.cat
Calzada Rosa PAS 935811131 rosa.calzada@uab.cat
Carrascosa Elisabet PAS elisabet.carrascosa@uab.cat
Fortuny Anna PAS anna.fortuny@uab.cat
Gómez Silvia PAS silvia.gomez.serra@uab.cat
González Pol Estudiant col·laborador pol.gonzalezF@e-campus.uab.cat
Infante Natividad PAS 935811233 natividad.infante@uab.cat
Merino Almudena PAS 935811185 Almudena.Merino.Palomar@uab.cat
Mestre Francesca PAS 935811131 Francesca.Mestres@uab.cat
Palma Francisca PAS francisca.palma@uab.cat
Pancho Joan PAS joanjosep.pancho@uab.cat
Solé Montserrat PAS montserrat.sole.castellvi@uab.cat
Torres Àngels PAS angelsmaria.torres@uab.cat
Vergara Nuria PAS Nuria.Vergara@uab.cat

Protein Engineering and Nanomedicine
Alfonso Paula Investigador en formació (Màster) palfonsotriguero@outlook.com
Avilés Francesc Xavier Catedràtic 935868957 francescxavier.aviles@uab.es
Fortuny Laia Becari associat Laia.fortuny.12@gmail.com
Jiménez Rafael Estudiant col·laborador 935868936 rafael.jimeneza@e-campus.uab.cat
Lorenzo Julia Professor Agregat 935868936 julia.lorenzo@uab.es
Montpeyó David Estudiant col·laborador 935868936 david.montpeyo@gmail.com
Mulero Marta Investigador predoctoral en formació (PhD) martamulace@gmail.com
Pineda Anna Becari associat anna.pinedam@e-campus.uab.cat
Pradas Eddie Estudiant col·laborador 935868936 eddi.pradas@gmail.com
Rodríguez Sergi Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868936 sergi.rodriguez@e-campus.uab.cat

Protein Folding and Conformational Diseases
Bárcenas Oriol Estudiant col·laborador oriol.barcenas@autonoma.cat
Bartolomé Andrea Investigador en formació (Màster) andreabartolome18@gmail.com
Behbahanipour Molood Estudiant col·laborador mbehbahani2019@gmail.com
Fernández Mª Rosario Professor Agregat 935813422 rosario.fernandez@uab.cat
Fornt Marc Investigador en formació (Màster) marc311998@gmail.com
García Javier PostDoc 935868936 javiergarciapardo@msn.com
Garcia Carvalho Francisca Tècnic de Suport a la Recerca 935868954 chicagpinheiro@gmail.com
Gil Marcos Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868954 marcosgil94@gmail.com
Manglano Zoe Investigador en formació (Màster) zoe.manglano@e-campus.uab.cat
Navarro Susanna PostDoc 935868954 susanna.navarro.cantero@uab.es
Pallarès Irantzu Professor Titular 935812154 irantzu.pallares@uab.cat
Peña Samuel Investigador predoctoral en formació (PhD) +34 935812154 samuel.PDiaz@gmail.com
Pintado Carlos Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868936 cpintado1997@gmail.com
Pujols Jordi Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868954 jordi.pujolspujol@gmail.com
Ramos Marc Becari associat marc.ramos@autonoma.cat
Santos Jaime Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868954 jaime.santos@uab.cat
Ventura Salvador Catedràtic 935868956 salvador.ventura@uab.es

Protein Structure
Borràs Helena Estudiant col·laborador helena.borras@e-campus.uab.cat
Lascorz Jara Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868954 jara.lascorz@gmail.com
Li Ying Becari associat ying.li4@e-campus.uab.cat
Reverter David Professor Agregat 935868955 david.reverter@uab.cat
Sánchez Lucia Investigador predoctoral en formació (PhD) 935868952 luciasanchezalba96@gmail.com
Varejão Nathalia PostDoc 935868954 varejaon@gmail.com

Theoretical Molecular Biology
Garcia Mireia Professor Titular 935868937 mireia.garcia@uab.cat
González Àngels Catedràtic 935868938 angels@klingon.uab.es
Lluch Josep Maria Catedràtic 93 581 21 38 JoseMaria.Lluch@uab.es
Masgrau Laura Sense categoria 935868937 laura.masgrau@uab.cat

Yeast Molecular Biology
Albacar Marcel Investigador predoctoral en formació (PhD) 935811231 marcelalbacarcarot@gmail.com
Ariño Joaquin Catedràtic 34-935811315 joaquin.arino@uab.cat
Casamayor Antonio Professor Agregat 935811278 antonio.casamayor@uab.cat
Robledo Montse Tècnic de Suport a la Recerca 935811231 montserrat.robledo@uab.cat
Santolaria Carlos Estudiant col·laborador 935811231 carlos.santolaria.bello@gmail.com